TREVA-30

TREVA Excalibur Army

Speciální odsunové a vyprošťovací vozidlo určené pro manipulaci s ostatní poškozenou nebo uvízlou vojenskou technikou, evakuační a záchranné operace, jeřábnické práce, terénní úpravy a odstraňování překážek při vyprošťovacích a záchranných pracích.

s.
ÚČELOVÁ ZAŘÍZENÍ NÁSTAVBY
  • Vysokokapacitní jeřáb
  • Výkonný naviják
  • Odsunové vyvěšovací zařízení
  • Pancéřovaná kabina
TREVA Excalibur Army

Vyprošťovací vozidlo TREVA-30

hlavní rysy

Koncepčně i generačně se jedná o zcela nový vyprošťovací prostředek české provenience. Vozidlo je vybaveno navijákem se základním tahem 25 tun a dvounavijákovým jeřábem s nosností 30 tun. Jeřáb je možno využít samostatně pro jednoduché či vícebodové vyprošťovací práce nebo vyprošťování přes překážku. K přemisťování vozidel, jiné kolové vojenské techniky nebo vybavení využívá toto vozidlo zadní hydraulickou vidlici. Vozidlo je osazeno pancéřovanou čtyřdveřovou kabinou s kapacitou nejen pro řidiče a operátora, ale i pro posádku vlečeného vozidla.

2(+3)členové osádky
30tnosnost jeřábu
12tnosnost vidlice
750kNvyprošťovací síla
 

TREVA-30

KABINA

Původní česká kabina PUMA L2 ve variantě LONG z rodiny pancéřových kabin PUMA vyvinutých a vyráběných společností Excalibur Army pro automobily řady TATRA FORCE. Kabina PUMA L2 Long je 4dveřová, 5místná pancéřová kabina s úrovní balistické ochrany Level 2 dle STANAG 4569.

DIGITÁLNÍ PALUBNÍ DESKA

Kabina PUMA je vybavena digitální palubní deskou se dvěma zobrazovacími jednotkami a vlastním infotainmentem vozidla rovněž z produkce EA. Systém je otevřený pro možnost integrace dalších podsystémů pro ovládání různých druhů nástaveb z kabiny a další. Alternativně lze kabinu osadit standardní analogovou palubní deskou z produkce Tatra Trucks dodávanou do pancéřových kabin Level 2 na podvozky řady TATRA FORCE.

 

DVOUNAVIJÁKOVÝ JEŘÁB
VÍCEÚČELOVÁ ODSUNOVÁ VIDLICE
MULTIFUNKČNÍ BULDOZEROVÁ RADLICE

HLAVNÍ PŘEDNOSTI TREVA-30

 

VÍCEBODOVÁ MANIPULACE

Jde o případ kombinovaného vyprošťování s využitím současné práce jeřábových navijáků a hlavního navijáku k manipulaci s uvíznutými a havarovanými objekty k jejich vhodnému natočení, přetočení, přizvednutí nebo jištění proti sklouznutí, pádu či stočení během práce zbývajících navijáků.

 

STABILITA PŘI JEŘÁBOVÁNÍ

Stabilitu jeřábu zajišťují dva páry hydraulických podpěr. Přední podpěry jsou do stran výsuvné, zadní otočné pod úhlem 45°. Všechny pohyby podpěr jsou na sobě nezávislé a každou podpěru lze ovládat samostatně.

 
 
ODSUNOVÁ VIDLICE

Zařízení sloužící k odsunu nepojízdných vozidel vyvěšením za kola, nápravu nebo tažná oka. Vidlice zabezpečuje všechny stupně volnosti. Na rozdíl od běžných řešení umožňuje rotaci kolem podélné osy, která eliminuje pnutí vlivem rozdílných náklonů při přejezdu terénních nerovností.

GALERIE A SOUBORY KE STAŽENÍ

EXCALIBUR ARMY si vyhrazuje právo změnit nebo stáhnout parametry a technickou specifikaci s ohledem na pokračující vývoj a změny designu svých produktů. Děkujeme za pochopení.

TREVA-30 Základní informace o produktu

3d pohled

Centrála společnosti

EXCALIBUR ARMY spol. s r.o.
Olomoucká 1841/175
785 01 Šternberk
Česká Republika
+420 585 083 111
[email protected]

Související služby

V rámci každého obchodního případu jsme připraveni nabídnout špičkový klientský program - včetně právního servisu, licenčního a celního řízení, balení či dopravy. Nabízíme i poprodejní podporu v podobě zajištění servisu, dodávek náhradních dílů, dokumentace či zaškolení.